تبلیغات
زاگرس ما - کانال "زادبوم" در تلگرام @zagrose_ma

زاگرس ما - کانال "زادبوم" در تلگرام @zagrose_ma
نگاهی از بلندای زاگرس بر فلات ایران زمین
نویسندگان
در پی انتخابات مجلس دهم در ملایر و انتخاب محمد کاظمی اصلاح طلب در دور اول و احد آزادیخواه منتسب به اصولگرایان در دور دوم ، این سوال در برخی گروههای مجازی ملایر مطرح شد که آیا این دو نماینده می توانند با هم به توافق و هماهنگی لازم برسند یا نه؟


گمان نمی کنم این دو نماینده ملایر در مسائل کلی سیاسی آبشان از یک جوی برود هر چند به اقتضای نمایندگی در موضوعات خرد تلاش می کنند برای آبرو و منافع شهر هم که شده حرفشان یکی باشد.
اما نکته مهمتر به نظر من این است که چطور می شود در یک انتخابات در دو اول و دوم دو نماینده با گرایش های تقریبا متضاد انتخاب شوند. وقتی در دور اول جناب کاظمی با آن سابقه اصلاح طلبی انتخاب می شود اگر این انتخاب بر اساس ملاحظات سیاسی رای دهندگان بوده باشد لاجرم باید در دور دوم هم اثر و نشانی از این گرایش باشد. انتخاب دو نماینده با دو گرایش متضاد در یک انتخابات نشان واضحی است که نه رای به کاظمی نشان اصلاح طلبی مردم بوده و نه رای به آزادیخواه نشان اصولگرایی (به معنای رایج سیاسی) مردم ملایر. هم از این جهت است که بنده رای حزبی را در چنین جامعه ناتوسعه یافته و ژله ای سیاسی معنادار نمی دانم و اصل را بر انتخاب فرد اصلح - هر چند مستقل - بدون توجه به گرایش سیاسی می دانم.
البته نمی توان وجود تعدادی آرای سیاسی اصلاح طلبانه در سبد رای کاظمی و همچنین تعدادی آرای اصولگرایانه در سبد رای آزادیخوه را انکار کرد اما مساله مهم این است که این آرای حزبی و سیاسی درصد کمی بوده و اکثریت رای دهندگان بر اساس ملاحظاتی غیرسیاسی و حزبی رای داده اند.
به هر روی امیدواریم که با توسعه احزاب واقعی و مطبوعات آزاد و .. به تدریج به سمت انتخابات حزبی واقعی برویم. تا دیگر شاهد چنین بحثی نباشیم که آیا دو نماینده انتخاب شده در یک دوره می توانند با هم کنار بیایند یا نه ؟![ چهارشنبه 12 خرداد 1395 ] [ 02:02 ق.ظ ] [ بابک ملایری ]
سلام دوستان عزیز
متاسفانه وبلاگ تقریبا یک سالی است که خاموش مانده و به یک سالنامه تبدیل شده است! امیدوارم بزودی با مطالب جدید در خدمت دوستان عزیز باشم.
منتظر نظرات شما هستم[ چهارشنبه 12 خرداد 1395 ] [ 01:58 ق.ظ ] [ بابک ملایری ]
.: Weblog Themes By Iran Skin :.

درباره وبلاگ

در این وبلاگ قصد به نقد كشیدن استدلال های طرفداران تجزیه استان لرستان و نیز اطلاع رسانی و بیان دیدگاههای انتقادی درباره مسائل مرتبط با قومیت و ملیت با نگاهی ویژه به حوزه زاگرس میانی را دارم.
"زاگرس ما" نگاهی است از بلندای زاگرس بر فلات ایران زمین . این وبلاگ تا سر حد امكان تلاش می كند در چارچوب قانون اساسی جمهوری اسلامی و قانون مطبوعات با حفظ احترام افراد حقیقی و حقوقی در جهت اطلاع رسانی تلاش كند.
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :


قالب میهن بلاگ

download

قالب بلاگفا

قالب وبلاگ

قالب بلاگ اسکای

قالب پرشین بلاگ

اخلاق اسلامی

قالب وبلاگ