تبلیغات
زاگرس ما - مطالب تیر 1394

نگاهی از بلندای زاگرس بر فلات ایران زمین

بحران زیست محیطی در انتظار لرستان/ سالیانه دو میلیارد متر مکعب از منابع آبی کم می شود

نویسنده :بابک ملایری
تاریخ:دوشنبه 8 تیر 1394-07:33 ب.ظ

مرتضی هادی‌پور رئیس کمیسیون کشاورزی اتاق بازرگانی خرم‌آباد از کاهش سالانه دو میلیارد متر مکعب از منابع آبی استان لرستان خبر داد.

وی شامگاه یکشنبه در جلسه‌ کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی اتاق بازرگانی خرم‌آباد اظهار داشت: بحران آب در کشور و به تبع آن در لرستان نتیجه‌ تخریب منابع طبیعی و محیط زیست بوده و همین امر در سطح ملی نگرانی‌هایی به وجود آورده است.

رئیس کمیسیون کشاورزی اتاق بازرگانی خرم آباد آب را محور تولید محصولات کشاورزی عنوان کرد و گفت: به علت بحران آب و تخریب منابع طبیعی هر روز شاهد کاهش تولید این محصولات در لرستان هستیم.

هادی‌پور به بحران آب‌های زیرزمینی اشاره کرد و گفت: سالانه ۱۰ میلیارد متر مکعب از آبهای زیرزمینی تحلیل می‌رود چون این موضوع با تأمین آب شرب جامعه در ارتباط است منجر به بروز نگرانی‌هایی شده است.

وی بر ضرورت جلوگیری از تخریب منابع طبیعی و حفاظت از آنها تأکید کرد و افزود: در سطح ملی و مناطق به این موضوع توجه نمی‌شود چرا که فقط ظاهر قضیه را می‌بینند.

رئیس کمیسیون کشاورزی اتاق بازرگانی خرم‌آباد از خشک شدن رودخانه‌های لرستان خبر داد و گفت: سالانه حدود دو میلیارد متر مکعب از منابع آبی استان کاسته می‌شود.

هادی‌پور با ابراز تأسف از این موضوع ادامه داد: ما به آنچه که با چشم ظاهر می‌بینیم واقف هستیم و از باطن قضیه که با آسیب جدی مواجه است بی‌اطلاعیم که جا دارد مسئولان امر به موضوع اهتمام ویژه داشته باشند.

وی با بیان اینکه مراتع لرستان به شدت تخریب شده‌ است افزود: میزان تریب مراتع درجه یک، دو و سه در استان به ترتیب پنج، ۱۵ و ۸۰ درصد است و همین امر موجب از بین رفتن منابع آبی و محیط زیست شده است.

منبع: مهر (لینک خبر)

داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 
Admin Logo
themebox Logo
aa

[wWw.SARIAH.blogfa.com],Free MUSIC code in Sariah
free code in Sariah