تبلیغات
زاگرس ما - کانال "زادبوم" در تلگرام @zagrose_ma

زاگرس ما - کانال "زادبوم" در تلگرام @zagrose_ma
نگاهی از بلندای زاگرس بر فلات ایران زمین
نویسندگان

در حالی که رسانه های ریز و درشت از وبلاگ ها گرفته تا کلیپ های مختلف صوتی و تصویری در سایت هایی مانند آپارات تا صدای آمریکا و ... قوم ساده دل لر را آماج حملات مخرب ضدفرهنگی خود قرار داده اند دیدن و شنیدن دوباره دیالوگی درباره قوم لر در سریال هزاردستان خالی از لطف نیست.

این کلیپ کوتاه را به شکل صوتی و تصویری در دو سایت "پادکست فارسی" و سایت "آپارات" بارگذاری کردم. امیدوارم که همه ما بتوانیم با ادامه بارگذاری و انتشار چنین کلیپ های صوتی و تصویری در فضای مجازی از تاثیرات مخرب اقدامات ضدفرهنگی علیه قوم لر بکاهیم. 
دیشب وقتی دیدم "ستار" خواننده قدیمی در برنامه نوروزی "صدای آمریکا" جوک لری مشمئزکننده ای تعریف کرد، به این فکر کردم که واقعا برخی از هنرمندان قدیمی و دور از وطن نیز تا چه حد نسبت به قومیت های هموطن خود بی اعتناء هستند و تا چه حد از رسالت واقعی هنر و هنرمندی به دور افتاده اند. امیدوارم که بتوانیم صدای اعتراض خود را به شکلی مدنی و مسالمت آمیز و همراه با ادب و متانت به گوش ستار و ستارها برسانیم تا دفعه بعدی که می خواهند جوک لری تعریف کنند شاید کمی خجالت بکشند...

لینک تصویری در سایت آپارات[http://www.aparat.com/v/rhx0c]

[ جمعه 7 فروردین 1394 ] [ 01:45 ق.ظ ] [ بابک ملایری ]
با حفظ زبان مشترک، می‌توان زبان‌های دیگر ایرانی و همچنین هویت‌های ایرانی را در پرتو تعامل با هم نشاند و انواع هویت‌های ایرانی، از فارس و ترک و لر و کرد؛ شیعه، سنی و غیره را در خدمت دولت ـ ملت ایرانی در آورد؛ عملی که تا امروز کمتر ممکن شده است.
ایران قدرتمند، ایرانی مدنی است که هویت‌ها بتوانند در شکل فرهنگی قومی و صنفی و جنسیتی و مذهبی خود را نشان دهند و بنیان مدنی - شهروندی به خود بگیرند؛ آنگاه است که همین هویت‌ها بهتر می‌توانند بپذیرند که در چار چوب ایران به خواسته و حقوق خود برسند. این مسیر را می‌توان فربه کردن دموکراسی ملی ـ مدنی نام نهاد. اگرتندروی به این روند صدمه می‌زند، در عین حال نباید نادیده گرفت که عدم شناسایی هویت‌ها هم به مسیر دموکراسی ملی-مدنی صدمه خواهد زد.


نوشته: ت - رحمانی

ادامه مطلب

[ شنبه 1 فروردین 1394 ] [ 12:33 ق.ظ ] [ بابک ملایری ]
.: Weblog Themes By Iran Skin :.

درباره وبلاگ

در این وبلاگ قصد به نقد كشیدن استدلال های طرفداران تجزیه استان لرستان و نیز اطلاع رسانی و بیان دیدگاههای انتقادی درباره مسائل مرتبط با قومیت و ملیت با نگاهی ویژه به حوزه زاگرس میانی را دارم.
"زاگرس ما" نگاهی است از بلندای زاگرس بر فلات ایران زمین . این وبلاگ تا سر حد امكان تلاش می كند در چارچوب قانون اساسی جمهوری اسلامی و قانون مطبوعات با حفظ احترام افراد حقیقی و حقوقی در جهت اطلاع رسانی تلاش كند.
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :


قالب میهن بلاگ

download

قالب بلاگفا

قالب وبلاگ

قالب بلاگ اسکای

قالب پرشین بلاگ

اخلاق اسلامی

قالب وبلاگ