تبلیغات
زاگرس ما - کانال "زادبوم" در تلگرام @zagrose_ma

زاگرس ما - کانال "زادبوم" در تلگرام @zagrose_ma
نگاهی از بلندای زاگرس بر فلات ایران زمین
نویسندگان

لرها باید چماق رای غیرتشکیلاتی الهه راستگو را هم بخورند؟!

الهه راستگو نماینده مردم ملایر در دوره پنجم مجلس این روزها خبرساز شده است و آن هم به دلیل اتفاقی که در شورای شهر تهران افتاده و اتهام "دروغگویی" را برای او به همراه داشته است. یادم می آید سالها پیش در آستانه انتخابات مجلس پنجم هم که الهه راستگو قصد داشت نماینده مجلس از ملایر شود علاوه بر پوسترهای رنگارنگ ، بر روی برخی دیوارهای شهر هم شعار "الهه دروغگو" نوشته شد. اگر بگوییم که این ضدتبلیغ بیشتر از پوسترهای رنگارنگ در انتخاب راستگو نقش داشت حرفی به گزاف نگفته ایم زیرا برای او نوعی وجهه مظلوم نمایی به همراه آورد و بعید نیست که طراح این شعارهای دیواری با پوسترهای زیبا یکی بوده باشد!

حالا چطور شد که راستگو خودش را در تشکیلات اصلاح طلبی جا زد بماند. تا بالاخره هفته گذشته تق کار در آمد و رفتار غیرتشکیلاتی راستگو جنجال به پا کرد. او که به دلیل حضور در فهرست اصلاح طلبان به شورای شهر تهران راه یافته بر خلاف نظر تشکیلاتی به قالیباف رای داد تا این نظامی سابق برای بار سوم شهردار تهران شود. بعد هم که این کار با انتقاد اصلاح طلبان مواجه شد که خانم چرا نمک اصلاح طلبان را خورده و نمکدان را شکسته ای ، سیل تبلیغات رسانه های اصولگرا راه افتاد که اصلاح طلبان را به دیکتاتوری و ... متهم کردند. در این میان برخی کوته بینان نیز که دنبال بهانه ای هستند تا لرهای مظلوم را بکوبند می گویند: این لرها باز هم کار را خراب کردند! و معلوم  نیست که الهه راستگو اگر هم به فرض لر باشد از کی تا حالا نماینده لرها شده است؟!

روزنامه کیهان برای دفاع از عملکرد خارج از عرف سیاسی و حزبی الهه خانم علم دفاع از "آزادی اندیشه" و "استقلال نظر" این خانم را بلند کرده و به روی بزرگواری خودش هم نیاورده که مگر "نوری زاد" نویسنده سابق کیهان و خیلی های دیگر به دلیل آزادی اندیشه و استقلال نظر خود آماج انواع تهمت ها و توهین های حاج حسین آقا و هم فکرانش قرار نگرفته اند ؟ چطور شده که جناب ایشان به فکر استقلال نظر و آزادی اندیشه افتاده اند؟!

در این میان صحبت هایی هم از روابط حمید آقا برادر الهه خانم با شهرداری تهران مطرح شده که اگر به خاطر رای مشکوک الهه خانم به قالیباف نبود ، این مساله در حیطه خصوصی این خانواده قرار می گرفت و مسلما کسی نباید صحبتی از آن به میان می آورد اما با رای الهه خانم به قالیباف اتفاقا وظیفه رسانه ها است که در صدد ریشه یابی این اقدام خلاف عرف سیاسی باشند؛ امری که دکتر زیباکلام در مطلبی کوتاه اما گویا و روشن بر آن تاکید کرده است.

به هر حال از آنجا که خانم "راستگو" زمانی نماینده ملایر در مجلس بوده خواه ناخواه اقدامات او هم تا حدی پای ملایر و ملایری ها و احتمالا لرها را هم به میان می آورد. اما باید برای همه مشخص شود که "ملاک حال فعلی افراد" است و انتخاب این خانم در مجلس پنجم هم با حرف و حدیث هایی رو به رو بود و مسلما مردم ملایر ساخت و پاخت های سیاسی و سیاسی کاری های این خانم و اخوی شان را تائید نمی کنند...
[ شنبه 23 شهریور 1392 ] [ 09:36 ق.ظ ] [ بابک ملایری ]
.: Weblog Themes By Iran Skin :.

درباره وبلاگ

در این وبلاگ قصد به نقد كشیدن استدلال های طرفداران تجزیه استان لرستان و نیز اطلاع رسانی و بیان دیدگاههای انتقادی درباره مسائل مرتبط با قومیت و ملیت با نگاهی ویژه به حوزه زاگرس میانی را دارم.
"زاگرس ما" نگاهی است از بلندای زاگرس بر فلات ایران زمین . این وبلاگ تا سر حد امكان تلاش می كند در چارچوب قانون اساسی جمهوری اسلامی و قانون مطبوعات با حفظ احترام افراد حقیقی و حقوقی در جهت اطلاع رسانی تلاش كند.
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :


قالب میهن بلاگ

download

قالب بلاگفا

قالب وبلاگ

قالب بلاگ اسکای

قالب پرشین بلاگ

اخلاق اسلامی

قالب وبلاگ