تبلیغات
زاگرس ما - کانال "زادبوم" در تلگرام @zagrose_ma

زاگرس ما - کانال "زادبوم" در تلگرام @zagrose_ma
نگاهی از بلندای زاگرس بر فلات ایران زمین
نویسندگان

درگیری دوشنبه شب حامیان سعید جلیلی با حامیان محسن رضایی در بوشهر نشان دهنده نكته مهمی در اهمیت تصمیم تاریخی محسن رضایی در این برهه حساس از تاریخ سیاسی ملت ایران است. رضایی كه با نامزد شدن در انتخابات چهار سال پیش و مواضع بعدی حرف و حدیث هایی را درباره نیات واقعی خود به وجود آورده ، این بار فرصت دارد تا با یك تصمیم تاریخی از همبستگی تاریخی قوم لر با ملت ایران دفاع و ثابت كند كه مصالح عمومی و ملی را بر منافع شخصی و احیانا گروهی خود ترجیح می دهد. درگیری طرفداران جناح راست افراطی با هواداران رضایی در بوشهر نشان داد كه جریان راست - بخصوص طیف های تمامیت خواه - نه تنها رضایی را قبول ندارند بلكه او را عنصری مزاحم می دانند كه نقشش تنها در بیان حرف های قشنگ و جذب تعدادی رای و سپس انتقال آن به سبد نامزد اصولگرایان است. رضایی اما حداقل در حد حرف ، مسائلی را بیان كرده كه به لحاظ ماهوی قرابت بیشتری با گفتمان اصلاح طلبی دارد و از همین رو برخی فعالان لر كه خود را اصلاح طلب می دانند اتفاقا بر روی رای به محسن رضایی از جنبه اصلاح طلبی تاكید كرده اند.

اكنون خیلی ها از رضایی انتظار دارند كه به نفع ولایتی یا جلیلی یا قالیباف كنار برود ، اما محسن رضایی برای اثبات صداقت در گفتار خود می تواند در اقدامی تاریخی با انصراف به نفع حسن روحانی هم صداقت در گفتار و وعده های اصلاح طلبانه خود را نشان دهد و هم بخش بزرگی از آرای قابل توجه خود بخصوص در استان های غربی و جنوبی را به سبد روحانی منتقل كند و بخت پیروزی قاطع روحانی را افزایش دهد. مسلما در این صورت (با فرض وارد نشدن عوامل دیگری در انتخابات) رضایی با توجه به برنامه هایی كه ارائه كرده می تواند از موضع قدرت و عزت ملی در جایگاه وزیر اقتصاد دولت روحانی قرار گیرد. البته این خطر برای رضایی وجود دارد كه در صورت تعویض و تغییر نتیجه انتخابات در جرگه مغضوبین قرار گیرد و دفتر و دستك و كاسبی خود را از دست بدهد و خانه نشین شود.  محسن رضایی باید نشان دهد كه آیا در ادعای "وكیل الرعایایی" صادق است یا این هم بخشی از مبارزات انتخاباتی پوپولیستی قوم گرایانه اوست؟

رضایی در آستانه یك آزمون بزرگ تاریخی قرار گرفته است. آیا سربلند خواهد شد؟!
[ چهارشنبه 22 خرداد 1392 ] [ 10:11 ق.ظ ] [ بابک ملایری ]
.: Weblog Themes By Iran Skin :.

درباره وبلاگ

در این وبلاگ قصد به نقد كشیدن استدلال های طرفداران تجزیه استان لرستان و نیز اطلاع رسانی و بیان دیدگاههای انتقادی درباره مسائل مرتبط با قومیت و ملیت با نگاهی ویژه به حوزه زاگرس میانی را دارم.
"زاگرس ما" نگاهی است از بلندای زاگرس بر فلات ایران زمین . این وبلاگ تا سر حد امكان تلاش می كند در چارچوب قانون اساسی جمهوری اسلامی و قانون مطبوعات با حفظ احترام افراد حقیقی و حقوقی در جهت اطلاع رسانی تلاش كند.
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :


قالب میهن بلاگ

download

قالب بلاگفا

قالب وبلاگ

قالب بلاگ اسکای

قالب پرشین بلاگ

اخلاق اسلامی

قالب وبلاگ