تبلیغات
زاگرس ما - کانال "زادبوم" در تلگرام @zagrose_ma

زاگرس ما - کانال "زادبوم" در تلگرام @zagrose_ma
نگاهی از بلندای زاگرس بر فلات ایران زمین
نویسندگان

کیهان : جدایی از لرستان آب در هاون کوبیدن است

روزنامه "کیهان" نوشت: بحث جدایی یك شهر از استان هرازگاهی از سوی بعضی مطبوعات، مسئولان و مردم مطرح می شود، به طوری كه عده ای البته به غلط این مهم را آخرین راه حل دانسته و برای خروج از عقب ماندگی، محرومیت و بحران، جدایی از استان و الحاق به استان دیگر و بعضاً نیز ادعای مركزیت استان را مطرح می كنند. در اینجا به تیتر بعضی از نشریات استان اشاره ای می كنیم:

* الیگودرز باید از لرستان جدا و استان جدید زاگرس با الحاق شهرهای دورود، ازنا، داران و... به مركزیت الیگودرز تأسیس شود.
* شهر ازنا را به استان مركزی الحاق كنید.
* كوهدشت خواهان جدایی از لرستان و الحاق به استان كرمانشاه است.
* بروجرد شایستگی مركزیت استان زاگرس را دارد.

و از این گونه اظهارنظرهایی كه نه تنها بیان آنها ثمری ندارد، بلكه آتش اختلاف را در یك استان شعله ور خواهد كرد.

... درباره محرومیت و قصور برخی افراد جامعه سخنها بسیار است اما اگر به اخبار این مطلب بازگردیم، اگر چه جدایی از استان و تشكیل استان جدید عملی نیست اما حاوی یك پیام ارزشمند برای مدیران ارشد استان است؛ درخواستهایی كه ریشه در كم توجهی مدیریت ارشد استان نسبت به دیگر شهرهای لرستان دارد، هنگامی كه بدون درنظر گرفتن محرومیت و عقب ماندگی شهرهایی نظیر الیگودرز مدیریت استان با سخاوتمندی سروته اعتبارات عمرانی شهرها را می زند و به پروژه هایی نظیر مجتمع 14معصوم ، احداث زیرگذر و ... شهرهای دیگر اختصاص می دهد باید نارضایی مردم دیگر شهرها را درپی داشته باشد. پروژه هایی كه احداث آنها باید با اعتبارات و بودجه شهرداری انجام شود اما به واسطه كاهش اعتبارات عمرانی دیگر شهرها به ثمر می نشینند و عده ای از ما نیز بدون توجه به این یك سونگری آب در هاون می كوبیم و ساز جدایی از لرستان و تشكیل استان زاگرس را كوك می كنیم.
طبقه بندی: دون كیشوت های وطنی،
[ شنبه 10 تیر 1391 ] [ 12:46 ب.ظ ] [ بابک ملایری ]
.: Weblog Themes By Iran Skin :.

درباره وبلاگ

در این وبلاگ قصد به نقد كشیدن استدلال های طرفداران تجزیه استان لرستان و نیز اطلاع رسانی و بیان دیدگاههای انتقادی درباره مسائل مرتبط با قومیت و ملیت با نگاهی ویژه به حوزه زاگرس میانی را دارم.
"زاگرس ما" نگاهی است از بلندای زاگرس بر فلات ایران زمین . این وبلاگ تا سر حد امكان تلاش می كند در چارچوب قانون اساسی جمهوری اسلامی و قانون مطبوعات با حفظ احترام افراد حقیقی و حقوقی در جهت اطلاع رسانی تلاش كند.
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :


قالب میهن بلاگ

download

قالب بلاگفا

قالب وبلاگ

قالب بلاگ اسکای

قالب پرشین بلاگ

اخلاق اسلامی

قالب وبلاگ