تبلیغات
زاگرس ما - کانال "زادبوم" در تلگرام @zagrose_ma

زاگرس ما - کانال "زادبوم" در تلگرام @zagrose_ma
نگاهی از بلندای زاگرس بر فلات ایران زمین
نویسندگان

عامل عقب ماندگی خود ما هستیم

فرهاد داودوندی وبلاگ نویس فعال بروجردی نوشت:

... می خواهم فریاد بزنم ، عامل عقب ماندگی این استان واین شهر ، خود ما هستیم ! که به جای اینکه با محبت کارهای مان را پیش ببریم ، در حال قبرستان کهنه شکافتن ! برای روشن نمودن آتش اختلافات هستیم !

زاگرس ما: عده ای از وبلاگ نویسان بروجردی داد دلسوزان این شهر را در آورده اند. صبح تا شب كارشان شده این كه خوبی های بروجرد - كه هیچ شكی در آن نیست - را بعضا به طور زننده ای آگراندیسمان كنند و در عوض از بدی های لرستان بگویند و برخی حتی آش را چنان شور می كنند كه كار را به اهانت به قوم لر می رسانند و ...

این افراد ریشه همه مشكلات را در "مدیریت خرم آبادی" می دانند و تمام فكر و ذكرشان در آرزو و رویای جدایی بروجرد از لرستان خلاصه می شود. در این میان اصلا به روی خود هم نمی آورند كه نقش خود آنها و همه ما در عقب ماندگی ها و مشكلات چیست؟

قبل از اینکه یک  لرستانی یا یک  بروجردی ، خرم آبادی  باشیم ، یک ایرانی هستیم

متاسفانه در شهر هائی که از لحاظ اقتصادی ضعیف هستند ، مردمش وقت بیشتری برای سرک کشیدن به زندگی همدیگر را دارند ،  برای زیر ذره بین بردن دیگران ، مو  را  از ماست بیرون می کشند ، اما وقتی نوبت به خودشان میرسد وقت ندارند یک حساب دو دو تا چهار تا برای زندگی خودشان بنمایند .

به تازگی وبلاگ نویسان فعال در این استان یا همین بروجرد خودمان در یک معذوریت ناجوری قرار گرفته اند ، یا باید فقط از شهر خودشان سفید سفید بنویسند یا توسط گروهی دیگر متهم می شوند به خیانت !!!! به شهر شان !  یا باید فقط از بدی و سیاه نمائی برای  شهر بغلی بنویسند یا اگر نوشتند آب و هوای شهر بغلی زیباست ، دچار هجوم گروهی دیگر می  شوند که تو ، هم  رفتی سمت آنها !

خوب این ذات ما ایرانی هاست ، ظاهرا کاریش هم نمیشود کرد ! از چند هزار سال پیش این بیماری در جان و تن ما ریشه دوانده است ! یا بی ستون می سازیم یا چهل ستون ! هیچوقت یاد نگرفته ایم بنائی را پایه ریزی کنیم که اعتدال در آن به کار رفته باشد  !!! از آنجا که اهل  افراط و تفریط هستیم همیشه یا در پی ساختن بی ستون بوده ایم و یا در پی ساختن چهل ستون !

به هر حال یا از اینطرف بام به پائین افتاده ایم ، یا اینقدر عقب رفته ایم که از آنطرف با سر به زمین سقوط نموده ایم !

حالا شده حکایت وبلاگ نویسی در این استان و این شهر ، اگر نوشتی دوستان خوبی در خرم آباد دارم ، سریعا انگ زدنها شروع میشود که طرف ، به شهر خودش خیانت کرده است !!! اگر وبلاگ نویس خرم آبادی نوشت به درد بروجردی ها برسید ، سریعا آنطرفی ها هجوم می آورند که نکند اصل و نسبت بروجردی است ؟!

بعضی وقتها تصمیم می گیرم ، درب این سایت را تخته کنم و منهم مثل بقیه بنشیتم از ماست همسایه  مو را بیرون بکشم !

 بعضی وقتها چنان دلم از این همه تنگ نظری توسط بعضی ها در خرم آباد و بروجرد می گیرد که می خواهم فریاد بزنم ، عامل عقب ماندگی این استان واین شهر ، خود ما هستیم ! که به جای اینکه با محبت کارهای مان را پیش ببریم ، در حال قبرستان کهنه شکافتن ! برای روشن نمودن آتش اختلافات هستیم !

دوستانی که در دو طرف قضیه آتش بیار معرکه شده اند ! و ظاهرا در این عصر که دنیا را بنام دهکده کوچک می نامند ، دنیای مجازی را نیز به ویروس تفرقه  و یاوه سرائی علیه هموطنی که هم استانی شان نیز هست  ، آلوده نموده اند ! 

خدایا ! به مردم ما ، به هم استانی های ما ، به همشهر یان ما ، و به خود من این توان فکری را عطا کن که بدانیم قبل از شهر و استان ، ما همه ایرانی هستیم !  و اینقدر جرئت داشته باشیم که  از خوب ها بنویسیم ، حتی اگر بهترین ها در شهر مجاور باشد !

امروز حال و حوصله جر و بحث هم  ندارم ، لطفا اگر می خواهی از زیبائی های درونت در رابطه با هموطنان عزیزت در هر قوم و هر شهر  بنویسی  ، در قسمت نظرات پیام بگذار !

اگر نه هر پیام تفرقه انگیز برای اولین بار در تاریخ این سایت ، بدون خواندن حذف خواهد شد !
[ دوشنبه 22 خرداد 1391 ] [ 09:21 ق.ظ ] [ بابک ملایری ]
.: Weblog Themes By Iran Skin :.

درباره وبلاگ

در این وبلاگ قصد به نقد كشیدن استدلال های طرفداران تجزیه استان لرستان و نیز اطلاع رسانی و بیان دیدگاههای انتقادی درباره مسائل مرتبط با قومیت و ملیت با نگاهی ویژه به حوزه زاگرس میانی را دارم.
"زاگرس ما" نگاهی است از بلندای زاگرس بر فلات ایران زمین . این وبلاگ تا سر حد امكان تلاش می كند در چارچوب قانون اساسی جمهوری اسلامی و قانون مطبوعات با حفظ احترام افراد حقیقی و حقوقی در جهت اطلاع رسانی تلاش كند.
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :


قالب میهن بلاگ

download

قالب بلاگفا

قالب وبلاگ

قالب بلاگ اسکای

قالب پرشین بلاگ

اخلاق اسلامی

قالب وبلاگ